Standardi i pokazatelji kvalitete u provedbi programa

Standardi i pokazatelji kvalitete u provedbi programa

Category : Objave

Standardi i pokazatelji kvalitete u provedbi programa podrške roditeljstvu „Rastimo zajedno“ i „Rastimo zajedno plus“

Vodeći se idejom kako je kvaliteta provedbe programa razvojna, a ne statična kategorija što znači da jednom postignuta kvaliteta sama po sebi nije garancija njezine trajnosti i na njezinu je održavanju potrebno kontinuirano raditi, razvijen je dokument “Standardi i pokazatelji kvalitete u provedbi programa podrške roditeljstvu “Rastimo zajedno” i “Rastimo zajedno Plus”. Namjera je dokumenta pokretanje promjena i unapređenje sustava iznutra uz preuzimanje odgovornosti za kvalitetu rada.

Sustav osiguranja kvalitete razvijen u projektu SUPPORT – SUstavna Podrška za POdršku RodiTeljstvu omogućuje organizacijama civilnog društva i drugim ustanovama u kojima se provode programi “Rastimo zajedno” i “Rastimo zajedno Plus” da roditeljima ponude odgovarajuću socijalnu uslugu u skladu sa standardima, koristeći pritom ovaj dokument kao pisani trag i pomoć u procjeni dostignute razine kvalitete u provedbi radionica. Sustav se primjenjuje kroz samoprocjenu i omogućuje organizacijama unutarnju procjenu kvalitete u provedbi Programa te im pomaže u uvođenju potrebnih poboljšanja.

 

 

 


Skip to content